X
Richy Motors
Android Uygulaması
ÜCRETSİZ
İNDİR

Filtrele

Sıralama
Fiyat Aralığı
Min.
Max.
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Marka
Sınıf

İstanbul Araç Kiralama


İstanbul araç kiralama ile gezilerinizi ve seyahatlerinizi konforlu ve eğlenceli hale getirebilir; yolculuğun zorluğunu geride bırakabilirsiniz.


İstanbul Araç Kiralama Nedir?


Eğer arabanız yoksa ya da bazı nedenler ile aracınızı kullanamıyorsanız araba ihtiyacınızı karşılamanızı sağlayan İstanbul araç kirama hizmeti yıllardır sunulan bir hizmet olsa da son yıllarda iyice popüler hale gelmiştir. Fiyatlarımızın ekonomik olması ve sunduğumuz avantajlar pek çok kişinin seyahat etmek ya da özel günlerde konforlu bir şekilde araç kullanmasını sağladığı için İstanbul araç kiralama firmamız araç sahibi olmayan ya da kendi aracını bazı sebeplerle kullanamayan herkese araç kullanma konforunu ve keyfini sunan bir hizmettir.


Neden İstanbul Araç Kiralama Hizmetimizden Yararlanmalısınız?


Araç kiralamak istiyorsanız ancak hala kafanızda bazı soru işaretleri varsa sizler ile paylaşacağımız avantajlardan sonra hizmetimizden gözünüz kapalı yararlanmak isteyeceksiniz:


Sorunsuz, Güvenilir Araçlar Sunuyoruz


İstanbul araç kiralama firmaları arasında firmamız sizlere güvenilir ve herhangi bir sorunu olmayan araçlar sunmaktadır. Belirli periyotlar ile araçlarımızın bakım ve kontrollerini yaptırıyor ve meydana gelebilecek bazı arıza ve aksaklıkların önüne geçiyoruz. İstanbul araç kiralama hizmetimizden yararlanarak seyahat süreniz boyunca gönlünüzde gezebilir ve hiçbir sorun yaşamadan mükemmel bir şekilde yolculuk edebilirsiniz.


Seyahat Özgürlüğünden Yararlanın


Gezi planlarınızı araç yerine toplu taşıma araçları ile yapmanız başta daha ekonomik görünse de aslında daha çok maliyete neden olan ve sizi yoran faaliyetler olacaktır. Bu sıkıntıdan sizi kurtaran oto kiralama hizmetimiz ile özgürce gezebilir ve hiç kimsenin seyahat planına bağlı kalmadan özgürce gezip görmek istediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz.


Ekonomik Fiyatlar Sunuyoruz


Seyahatiniz boyunca araç kiralamaktan çekinmenizin nedeni size neden olacağı maddi külfetse sizlere sunduğumuz İstanbul oto kiralama hizmetimiz ile oldukça ekonomik fiyatlar ile özgürce, sorunsuz bir şekilde seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.


Konforlu ve Şık Araçlar İle Seyahat Edin


Seyahatiniz süresince aracınızın hem konforlu olmasını hem de şık bir görünüme sahip olmasını sağlamak istiyorsanız oto kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bütçenizi göz önünde bulundurarak sizlere sunduğumuz ekonomik araç kiralama fiyatları ile dilediğiniz aracı kiralayabilir ve bütçenize uygun modelde, konforlu ve şık araçlar ile seyahat etme şansını elde edebilirsiniz.


Araç Kiralama Hizmetimizi Nasıl Sunuyoruz?


Sizlere sunduğumuz araç kiralama hizmetimizi aşağıdaki adımlara uygun olacak şekilde gerçekleştiriyoruz:

 • 1. Bizimle araç kiralama için iletişime geçtiğinizde size hizmetimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi veriyor ve merak ettiğiniz soruların cevabını veriyoruz.

 • 2. Araç kiralama hizmetimiz için daha önceden kararlaştırdığınız bir model araba varsa bu araç üzerinden; yoksa diğer araçlarımızı detaylı incelemenizi sağlamak için sizi firmamıza davet ediyoruz.

 • 3. Sizin beklentileriniz, bütçeniz, beğendiğiniz araç rengi ve modelleri açısından bir filtreleme yaparak sizin için en uygun araçlarımızı sizlere sunuyoruz.

 • 4. Bu araçlar arasından seçim yapmanızı sağlıyor; yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumlarda araçlar hakkında karşılaştırma yapabilmeniz için sizlere yol gösteriyoruz.

 • 5. Kullanacağınız aracı seçmenizin ardından aracı kaç gün boyunca kullanacağınız doğrultusunda sizler için sözleşme hazırlıyoruz. Bu sözleşme ile hem İstanbul araba kiralama hizmetinde sizlerin hem de firmamızın haklarını koruyoruz.

 • 6. Kararlaştırdığımız gün aracı geri teslim etmeniz taahhüdü ile aracı size teslim ediyoruz ve özgürce seyahat edebilmenizi, konforlu ve şık araçlar ile araç kullanabilmenizi sağlayan hizmetimizi sizlere sunuyoruz.


Özgürce Seyahat Etmenin Tadını Çıkarın!


Araç kiralama hizmetimizden yararlandıktan sonra aracınızla özgürce seyahat edebilme ayrıcalığına erişirsiniz. Araç ile özgürce, herhangi bir limit ya da kısıtlama olmaksızın istediğiniz yerde seyahat edebilir ve ölümsüz anılar biriktirebilirsiniz. Seyahatlerinizi daha eğlenceli ve unutulmaz hale getirmek için sizlere sunduğumuz ekonomik, güvenilir, özgün, farklı ve 1. kalite araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


Araç Kiralama Fiyatları


Firmamız araç kiralama fiyatları bakımından araç modelinden araç modeline farklı fiyatlar talep etmektedir. Örneğin eğer ticari ve daha büyük araçlar kiralayacaksanız sizden talep edeceğimiz ücretle son model, tam donanımlı bir otomobil kiralamak istediğinizde sizden talep edeceğimiz ücret birbirinden farklılık gösterecektir. Bu nedenle araç kiralarken kiralamak istediğiniz aracın özelliklerine göre sizden istenen meblağda değişiklik meydana gelecektir. Genel olarak fiyatlarımız seçtiğiniz aracın özellikleri, aracın modeli, aracın büyüklüğü, aracın ne kadar süre ile kiralanacağına bağlı olarak değişiklik göstereceğinden net İstanbul araç kirama fiyatları için bizimle iletişime geçmenizde fayda vardır. Bize ulaşmanızın ardından sizin için en ideal ve bütçenize en uygun araçları kiralamanız için sizlere yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ile kiraladığınız araçlar ile özgürce araç kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.


İstanbulda Araç Kiralamanın Faydaları


İstanbul’da araç kiralayarak seyahatinizi çok daha eğlenceli ve keyifli hale getirme şansını elde edebilirsiniz.


İstanbul Araç Kiralama Hizmetimiz


İstanbul oldukça kalabalık ve kozmopolit bir şehrimizdir. İstanbul’un bu kadar kalabalık ve kozmopolit bir şehir olması özellikle seyahat ve özel günlerinizde yapığınız planları yerine getirmenizde size pek çok zorluk çıkarabilmektedir. Bu sıkıntıyı geride bırakmak ve gerek gezilerinizi gerek özel günlerinizi konforlu ve şık araçlarımız yardımıyla kolaylaştırmak istiyorsanız İstanbul araç kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.


İstanbul Araç Kiralama Hizmetimizin Faydaları


İstanbul araç kiralama hizmetimizin size sunduğu avantajlar ve kolaylıklar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız şimdi sizler ile hizmetimizin faydaları hakkında bilgi verelim.

 • 1. İstanbul Trafiğini Minimalize Edin


  İstanbul ülkemizin en kalabalık ili olduğu için trafiği en yoğun olan illerden birisidir. İstanbul trafiğinde geçireceğiniz süreyi minimalize etmek için araç kiralayabilirsiniz; zira araç kiraladığınız zaman toplu taşıma araçlarına kıyasla çok daha hızlı ve efektif bir şekilde hareket edebilirsiniz. Diğer yolcuların duraklarda inmesini ve binmesini beklemeden ya da istediğiniz yere ulaşabilmek için vasıta değiştirmenize gerek kalmadan seyahat etmenin kolaylığını araç kiralayarak yaşayabilirsiniz.

 • 2. Ekonomik ve Pratik Seyahatin Keyfini Çıkarın


  Eğer İstanbul araba kiralama hizmetimizden yararlanmaktan çekinmenizin nedeni sizlere sunduğumuz fiyatların fahiş olduğunu düşünmenizse bu yargılarınızı yıkabilirsiniz. Her bütçeye uygun araç kiralama seçeneklerimiz ile bütçenize uygun modelde araçları ekonomik fiyatlar ile kiralayabilirsiniz. Ekonomik fiyatlar ile kiralayacağınız araçlar ile son derecede pratik bir şekilde seyahat edebilir ve hiçbir kısıtlama ya da zaman israfı faktörü yaşamadan seyahatinizin ahengine kendinizi kaptırabilirsiniz.

 • 3. İstediğiniz Araç Modelini Kullanın


  Normalde bütçeniz istediğiniz araç modelini satın almak için yeterli olmayabilir ancak istediğiniz araç modelini bütçenize uygun olacak gün sayısında kiralayabilir ve seyahatinizde oldukça şık ve konforlu araç modelleri ile seyahat etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçebilir ve istediğiniz modelde aracımızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. İstediğiniz modelde aracımız olmasa dahi, aradığınız modelde bulunan özellikleri taşıyan diğer araçlarımızı kiralayabilirsiniz.

 • 4. Seyahatinizi Özgürleştirmenin Ayrıcalığını Yaşayın


  Seyahatiniz süresince başkalarının sizler için belirlediği rotalarda seyahat etmekten sıkıldınız mı? Seyahat etmek için toplu taşıma araçlarında zaman öldürmek size zaman kaybı gibi mi görünüyor? Bu durumda sizlere sunduğumuz İstanbul oto kiralama hizmetimizden yararlanabilir ve zaman israfı yaşamadan, özgürce istediğiniz mekanları görebilir ve bu mekanları ziyaret ederek ölümsüz anılar biriktirebilir ve seyahatiniz süresince minimum yorgunluk ve maksimum eğlence ile istediğiniz rahatlamayı yaşayabilirsiniz.

 • 5. İstediğiniz Gün Sayısında Araç Kiralayın


  Araç kiralama için bize başvurduğunuzda araçları ne kadar süre kiralayacağınıza siz karar verirsiniz. Araçları kiralama sürenize göre belirlediğimiz kampanyalı fiyatlar ile araçları oldukça ekonomik fiyatlar ile kiralayabilir ve seyahatiniz süresince kullanabilirsiniz.

 • 6. Sorunsuz ve Periyodik Aralıklar İle Bakımı Yapılan Araçlar Sunuyoruz


  Kiraladığınız araç ile sorun yaşamanın kulağa ne kadar kötü geldiğini biliyoruz. Aracınız ile sorun yaşamadan seyahat etmenizi sağlamak amacı ile İstanbul araç kiralama firması olarak araçların bakımını yaptırıyor ve belirli periyotlar ile araçları inceletiyoruz. Böylelikle seyahatiniz sırasında meydana gelebilecek arıza ve sorunların önüne geçerek sizlere sorunsuz ve kusursuz seyahat etme ayrıcalığını yaşatıyoruz.

 • 7. Şık ve Konforlu Araçlarda Seyahat Edebilirsiniz


  Araç kiralama hizmetinden yararlanmaktan çekinmenizin nedeni eğer kötü kondisyonda ve eski modelde araçlar ile seyahat etmek istememeniz ise size sunduğumuz pek çok farklı model araç arasından istediğiniz şık görünüme ve konforlu kullanıma sahip olan aracı seçebilirsiniz. Böylelikle seyahatinizi kriterlerinize uygun araçlar ile gerçekleştirebilir ve konfor ve şıklığın eşliğinde seyahatinizden aldığınız keyfi kat ve kat arttırabilirsiniz.
  Sizinle paylaştığımız bu İstanbul araç kiralama faydaları ve avantajlarından yararlanmak istiyorsanız bizim ile iletişime geçebilirsiniz.


İstanbul Oto Kiralama Güvenilir Mi?


Sizlere sunduğumuz İstanbul oto kiralama hizmetimiz son derecede güvenilir ve hem sizin hem de firmamızın haklarını gözeten, hukuki açıdan ilgili mevzuatlara uygun olarak gerçekleştirilen hizmetimizdir. Bizden araç kiralarken sorun yaşayacağınızı ve zor durumda kalacağınızı düşünmenize hiç gerek yoktur. Sizlere sunduğumuz hizmet kalitesi ve güvenilir araçlar ile seyahatinizden aldığınız keyfi ve eğlenceyi arttırmak ve İstanbul’da gerek tarihi gerek doğal güzellikleri ziyaret ederken biriktireceğiniz anıları fazlalaştırmak için sizlere hizmet veriyoruz.


İstanbul Araç Kiralama Fiyatlarımız


Size sunduğumuz İstanbul araç kiralama fiyatları beğendiğiniz araç modeline, araç özelliklerine, aracı kaç gün kiralayacağınıza ve yararlanmayı düşündüğünüz ek hizmetlere göre değişim göstereceğinden net fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçmenizde fayda vardır.


İstanbul Tarihi


İstanbul ülkemizde oldukça köklü bir tarihe sahip, pek çok imparatorluğun başkent olarak kullandığı, sayısız tarihi esere sahip bir ilimizdir.


İstanbul’un Tarihi


İstanbul tarihi oldukça geniş ve köklü bir tarihe sahiptir. İstanbul’un tarihini aşama aşama ele alalım:

 • İstanbul’da İlk Yerleşim


  İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu’nun 3. başkenti olup daha önce pek çok uygarlığın ve imparatorluğun başkenti olarak kullanılmış bir merkezdir. İstanbul tarihi konusunda pek çok arkeolojik kazı ve yapıya rastlanmıştır. İstanbul’da ne zaman yerleşime geçildiği konusunda ise Asya ve Haliç Bölgesi’nde yapılan arkeolojik kazılar şehirdeki ilk yerleşimin milattan önce 3.000’li yıllarda yapıldığını göstermektedir.

 • İstanbul’un Başkent Olması


  Haliç Bölgesi genel olarak şuan günümüzde de kullanılmakta olan sakin bir limana sahip olan bir bölgeyken burada yapılan sur Marmara Denizi’ne ulaştırılmış ve daha sonra sur Roma İmparatoru Severius tarafından İstanbul’un fethi sırasında milattan sonra 193 yılında yıkılmıştır. Roma İmparatorluğu milattan sonra 4. yüzyılda oldukça genişlemiş ve İstanbul stratejik konumu vesilesiyle Roma yerine Roma İmparatorluğu’nun yeni başkenti seçilmiştir. İstanbulun tarihi bakımından İstanbul’un Roma İmparatorluğu’nun başkenti olması pek çok tarihi yapının inşa edilmesinde rol sahibi olmuştur. Zira başkent olmasını takiben kent 6 yıl boyunca yeniden restore edilmiş ve surlar genişletilerek pek çok resmi bina, tapınak, saray, hipodrom ve hamamlar inşa edilmiştir.

 • İstanbul Surlarının Tarihi


  Günümüzdeki görkemli şehir surları İmparator 2. Theodosius tarafından yapılmış olup şehre altın bir çağ yaşatmıştır. İstanbul surlarının inşasının ardından inşa edilen Ayasofya günümüze kadar gelmiş olur İmparator Justinyen döneminde yapılmış olan tarihi bir yapıdır.

 • İstanbul’un Fethi


  İstanbul Bizans İmparatorluğu’nun ardından 1453’te 53 günlük bir kuşatma sonrası Türkler tarafından fethedilmiştir. İstanbul surları Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan toplar ile aşılmış ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu Bursa’dan İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul fethi ardından ülkenin çeşitli bölgelerinden getirilen göçmen Türkmenler ile şehrin nüfusu arttırılmış ve savaş nedeniyle harap olan şehrin restorasyon çalışmalarına başlanmıştır.

 • İstanbul’un Fethi


  İstanbul Bizans İmparatorluğu’nun ardından 1453’te 53 günlük bir kuşatma sonrası Türkler tarafından fethedilmiştir. İstanbul surları Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan toplar ile aşılmış ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu Bursa’dan İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul fethi ardından ülkenin çeşitli bölgelerinden getirilen göçmen Türkmenler ile şehrin nüfusu arttırılmış ve savaş nedeniyle harap olan şehrin restorasyon çalışmalarına başlanmıştır.

 • Osmanlı İmparatorluğu Döneminde İstanbul


  İstanbul’un fethinin ardından Türk sanatı dönemi şehre damgasını vurmuştur. Osmanlı İmparatorluğu döneminde şehir tamamen imar edilmiş, büyüleyici bir atmosfer etkisine sahip olmuş ve kubbe ve minareler ile şehir bambaşka bir görünüm kazanmıştır. Halifeliğin Osmanlı padişahlarına geçmesinin ardından ülkede iyice yaygınlaşan İslam motifleri özellikle kendisini el sanatları, halılar, seramik, ayna, pipo ve minyatür gibi sanat alanlarında göstermiştir.

 • Osmanlı İmparatorluğu’nun Yıkılışının Ardından İstanbul


  İstanbul İmparatorluğu’nun I. Dünya Savaşı’nın ardından yaşadığı başarısızlık imparatorluğu zayıflatmış ve bölmüştür. Mustafa Kemal Atatürk ise milli mücadeleyi başlatmış ve 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının ardından yeni başkent Ankara ilan edilmiştir. Ancak yeni başkentin Ankara ilan edilmesi İstanbul’a verilen değeri ve İstanbul’un güzelliğini azaltmamıştır.


Köklü Tarihi İle Bambaşka Bir Şehir: İstanbul


Sizinle kısaca paylaştığımız İstanbul’un tarihi pek çok uygarlığın etkisi altında olan, içerisinde pek çok din ve kültürden motiflerin yer aldığı bir merkezdir. İstanbul’un bu kadar köklü bir tarihe sahip olması ülkemizde daha başka hiçbir il ya da ilçede yer almayacak güzellikte ve sayıda tarihi eserlere sahip olmasını sağlamıştır. Bu bakımdan İstanbul ister tarihi ister doğal güzellikler için ziyaret edilen bir il olursa olsun kendisini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlere bir daha hiçbir yerde göremeyecekleri güzellikte tarihi yapı ve semtler, doğal güzellikler sunmaktadır. Şehrin kozmopolit bir yapısı olması pek çok din ve kültürden insanın İstanbul’da kendisinden bir şeyler bulmasını sağlamıştır.


Özgün El Sanatları İle İstanbul


İstanbul tarihi oldukça geniş ve köklü bir yapıya sahip olduğu için bu yerde bulunan el sanatları ve tarihi yapılar oldukça değerli ve özgün bir görünüme sahiptir. Pek çok din ve kültürün etkisi ile yapılan bu sanat güzellikleri ile İstanbul tarihi gezilecek mekanlar bakımından oldukça geniş bir listeye sahiptir. İstanbul’un tarihi güzelliklerini ve yapılarını gezmek istiyorsanız gezebileceğiniz mekan ve yapı sayısı oldukça fazla ve zengindir.


İstanbul’un Tarihi Güzelliklerini Araç Kiralayarak Keşfedin!


İstanbul tarihi oldukça geniş ve köklü bir yapıya sahip olduğu için bu yerde bulunan el sanatları ve tarihi yapılar oldukça değerli ve özgün bir görünüme sahiptir. Pek çok din ve kültürün etkisi ile yapılan bu sanat güzellikleri ile İstanbul tarihi gezilecek mekanlar bakımından oldukça geniş bir listeye sahiptir. İstanbul’un tarihi güzelliklerini ve yapılarını gezmek istiyorsanız gezebileceğiniz mekan ve yapı sayısı oldukça fazla ve zengindir. İstanbul tarihi güzellikler bakımından oldukça köklü ve zengin bir listeye sahip olduğu için İstanbul geziniz sırasında kamusal ulaşım araçlarını kullanarak tüm bu mekanları keşfetmeniz haftalar alacaktır. Oysaki, sizlere sunulan İstanbul araç kiralama hizmeti ile gezmek istediğiniz mekanlara oldukça hızlı bir şekilde ulaşabilir ve zaman sıkıntısı olmadan bu mekanları ziyaret edebilirsiniz. Zira yolda geçireceğiniz vakti gezilerinize harcama fırsatını elde edebilir ve çok daha konforlu, gezi rotası sizin merak ettiğiniz mekanları içerecek şekilde seyahat edebilir ve gezinize çok daha fazla mekanı sığdırmanın keyfini çıkarabilirsiniz.


İstanbul’da Gezilecek Yerler


İstanbul’da gezi yapmayı planlıyorsanız İstanbul araç kiralama ile pek çok yeri gezebilir ve unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz.


İstanbul’da Nereler Gezilmeli?


İstanbul oldukça köklü bir tarihe ve doğal güzelliklere sahip bir il olduğu için gezebileceğiniz çok fazla mekan vardır. Gezinize tüm bu gezilecek mekanları sığdırabilmeniz ve seyahatinizden keyif almanız için araç kiralama hizmetinden yararlanmanızı öneririz. Böylelikle kiraladığınız araçla yolda geçirdiğiniz süreyi azaltabilir ve gezinize çok daha fazla mekanı sığdırabilirsiniz. İstanbul’a geziye gidiyorsanız ve İstanbul’da gezilecek yerler ile ilgili öneri almak istiyorsanız aşağıdaki mekanları gezmenizi size tavsiye ederiz.

 • 1. Sultanahmet Meydanı


  Eğer tarihi yapılara karşı bir merakınız varsa Sultanahmet Meydanı kesinlikle ziyaret etmeniz gereken bir mekandır. Turizm bakımından en çok yerli ve yabancı turistin akımına uğrayan bir mekan olarak bilinen Sultanahmet Meydanı’nda Sultanahmet Cami, Ayasofya, Dikilitaş, Yılanlı Sütun gibi pek çok farklı tarihi yapı bulunuyor. Bu meydanı gezerek tarihi zenginlikler ile bezenmiş meydanın ihtişamı karşısında büyülenebilirsiniz.

 • 2. İstanbul Boğazı


  Şehrin simgesi olan ve ister yerli ister yabancı olsun tüm insanların Türkiye ve İstanbul ve İstanbulda gezilecek mekanlar denildiğinde aklına gelen bir mekan olan İstanbul Boğazı, Asya ve Avrupa kıtasını birbirinden ayıran harika bir manzaraya ve eşsiz güzelliklere sahip olan bir yerdir. İstanbul Boğazı’nı ziyaret ederek bir boğaz turuna çıkmanız iki kıtayı ayıran bu yapının civarında yer alan pek çok sayıda doğal ve tarihi güzelliği keşfetmenizi sağlayacaktır.

 • 3. İstiklal Caddesi


  İstanbul’da gezilecek mekanlardan bir tanesi de İstiklal Caddesi’dir. Beyoğlu’nda bulunan ve buradan Taksim’e bağlanan İstiklal Caddesi İstanbul’un en ünlü caddelerinden biridir. Bu caddede her gün milyonlarca kişinin akın ettiği Taksim Meydanı yer almaktadır.

 • 4. Eminönü


  İstanbul’un tarihi semtlerini gezmek istiyorsanız Eminönü İstanbul’da yer alan en tarihi semtlerden biridir. Bu semtin içerisinde pek çok önemli tarihi eser yer almakta ve her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin akımına uğramaktadır.

 • 5. Çırağan Sarayı


  Tarihi ve eşsiz manzarası ile pek çok kişinin en çok merak ettiği ve gezmek istediği mekanlardan birisi olan Çırağan Sarayı ismini meşe şenlikleri olan ve Çırağan Şenlikleri adı ile her yıl düzenlenen şenliklerden almıştır. Çırağan Sarayı mimari yapısı ve manzarası ile kesinlikle gezmenizi önerdiğimiz mekanlar arasında yer almaktadır.

 • 6. Kız Kulesi


  II. Mehmet döneminde yapılan bir mimari eser olan Kız Kulesi çok eski bir tarihe sahip olan bir yapıdır. Tarihi güzelliğinin yanı sıra yapının manzarası ve etrafında yer alan doğal güzellikler Kız Kulesi’ni en çok gezilmek istenen mekanlardan birisi haline getirmiştir.

 • 7. Topkapı Sarayı


  Osmanlı tarihine karşı bir sempati duyuyorsanız Topkapı Sarayı’nı kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz. İstanbul’un fethinin ardından 1478 yılında inşaatı tamamlanan ve bu tarihten itibaren pek çok Osmanlı padişahının ve saray erbabının yaşadığı bu saray devasa bir büyüklüğe sahiptir. İstanbulda nereler gezilmeli diye merak ediyorsanız 700.000 metrekarelik alanı ile Topkapı Sarayı’nı kesinlikle ziyaret etmenizi öneririz.

 • 8. Galata Kulesi


  Bulunduğu semte ismini veren bu tarihi yapı İstanbul’da en çok turist akımına uğrayan ve en çok fotoğraf çekilen mekanlardan birisidir.

 • 9. Çamlıca Tepesi


  İstanbul’da tarihi yapıların yanı sıra şehrin manzarasını da izleyebileceğiniz bir mekanı ziyaret etmek istiyorsanız Çamlıca Tepesi’ni ziyaret edebilirsiniz. İçerisinde bulunan sosyal yapılar ile Çamlıca Tepesi’nde kahvaltı yapabilir ve manzaraya yemek yiyebilirsiniz.

 • 9. Çamlıca Tepesi


  İstanbul’da tarihi yapıların yanı sıra şehrin manzarasını da izleyebileceğiniz bir mekanı ziyaret etmek istiyorsanız Çamlıca Tepesi’ni ziyaret edebilirsiniz. İçerisinde bulunan sosyal yapılar ile Çamlıca Tepesi’nde kahvaltı yapabilir ve manzaraya yemek yiyebilirsiniz.

 • 10. Rumeli Hisarı


  İstanbulda gezilmesi gereken mekanlar arasında yer alan Rumeli Hisarı, İstanbul Avrupa yakasında gezilecek mekanlar arasında yer almakta olup Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul’un fethi sırasında Anadolu Hisarı’nın tam karşına yapılmıştır. Rumeli Hisarı İstanbul’da tarihi gezilebilecek mekanlar arasında yer almaktadır.

 • 11. Kapalı Çarşı


  Ülkemizde ve hatta Dünya’da gezilebilecek en güzide çarşı örnekleri arasında yer Kapalı Çarşı İstanbul’da gezilebilecek tarihi mekanlar arasında yer almaktadır.

 • 12. Mısır Çarşısı


  İstanbul’daki en eski kapalı çarşılardan birisi olan Mısır Çarşısı’nın tarihinin Bizans dönemine kadar dayandığı söylenmektedir. Bu tarihi mekanda baharatlar, hediyelik eşyalar ve daha pek çok ürüne rastlayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

 • 13. İstanbul’da Gezilecek Müzeler


  İstanbulda gezilecek müzeler ve yapılar gibi mekanları merak ediyorsanız aşağıdaki listedeki müzeleri gezebilirsiniz.

  • • Ayasofya Müzesi

  • • Yerebatan Sarnıcı

  • • Aya İrini Müzesi

  • • Çinili Köşk Müzesi

  • • Sakıp Sabancı Müzesi

  • • İstanbul Arkeoloji Müzesi

  • • İstanbul Oyuncak Müzesi

  • • İstanbul Modern Sanat Müzesi

  • • Panorama 1453 Tarih Müzesi

  • • Türk ve İslam Eserleri Müzesi

  • • İstanbul Deniz Müzesi

  • • İstanbul Fethiye Müzesi

  • • Galata Mevlevihanesi Müzesi

  • • Harbiye Askeri Müzesi

  • • Rahmi Koç Müzesi

  • • Pera Müzesi

  • • Yeşilköy Havacılık Müzesi

  • • Kariye Müzesiİstanbul Araç Kiralama İle Doyasıya Gezin


Sizinle paylaştığımız bu mekanların dışında İstanbul’da daha pek çok tarihi yapı, doğal güzellikler yer almaktadır. İstanbul’daki gezinizi doyasıya yapmak ve mekan kısıtlaması, kamusal seyahat araçlarının zaman kaybı olmaksızın seyahatinizden keyif almak istiyorsanız İstanbul araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.